NEWS

Za nami pierwszy tydzień półkolonii!
Za nami pierwszy tydzień półkolonii! Zapraszamy na krótkie podsumowanie - Fotorelacja

Za nami pierwszy tydzień półkolonii!!! Dzieci codziennie mają zapewnione II śniadania oraz obiady w restauracji Nemo w Aquaparku. Pod okiem wykwalifikowanej kadry organizowane są codziennie różnego rodzaju zajęcia na Sali czy na świeżym powietrzu. Wiele wakacyjnych dni miało charakter edukacyjny, należały do nich spotkania m.in. w Nadleśnictwie czy w gmachu Komendy Miejskiej Policji. W ramach edukacji prozdrowotnej odbyły się warsztaty o zdrowym odżywianiu i spotkanie z Dietetykiem.

Największą jednak frajdą dla dzieci było spotkanie z grupą Kurpsie Flying Team, która zainteresował wszystkich swoją pasją ? paralotnictwem. Specjaliści zapoznali dzieci z tajnikami dość ekstremalnego sportu, a każde dziecko mogło wsiąść do paralotni i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Goście wywarli ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach.

Nie zabrakło również wyjścia do kina, w ramach wakacyjnych poranków filmowych organizowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury.

Dużą radością dla naszych podopiecznych były zajęcia grupowe, podczas których odbyły się warsztaty plastyczne tworzenia malowideł na folii. Wszyscy chętnie chwalili się swoją twórczością, a zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzy. Poprzez pląsy, zabawy muzyczno-ruchowe z chustą animacyjną i zajęcia artystyczno-plastyczne, każdy z uczestników znalazł taką formę zajęć, która go najbardziej interesowała.

Piękna, słoneczna pogoda służyła, aby czas spędzać aktywie, dlatego też nie zabrakło zajęć sportowych, rekreacyjnych, integracyjnych i zespołowych. Oczywiście interesujących zajęć dla dzieci było dużo więcej, a pogoda i humory kolonistów dopisały wyśmienicie.

Atrakcje w minionym  tygodniu półkolonii przyczyniły się do odkrywania przez uczestników swoich mocnych stron, co wzmocniło ich poczucie własnej wartości i przyczyniło się do podniesienia samooceny oraz nawiązania nowych relacji koleżeńskich i integracji z rówieśnikami.

ZDJĘCIA

Fotorelacja z pierwszego tygodnia półkolonii