NEWS

Wspomnienia z wycieczki
Wszystko co dobre szybko się kończy!!! Więc na osłodę końca wakacji wycieczka dla dzieci do papugarnii w Łomży jak również Muzeum Przyrody w Drozdowie - Fotorelacja

Za nami kolejny tydzień półkolonii a zarazem ostatni tydzień pierwszego turnusu. Te ostatnie dni były wielką niespodzianką jak również wspaniałymi przygodami, jakie spotkały kolonistów. Dzieci, oprócz stałych form takich, jak drugie śniadanie, obiad, basen, kręgielnia, zajęcia sportowe, zajęcia plastyczne, rytmiczne, skorzystały również z wielu interesujących atrakcji.

Już w poniedziałek odwiedziły nas Alpaki ?żywe pluszaki?. Alpaki to nie tylko żywe maskotki, ale także zwierzęta będące motywatorami w procesach edukacyjnych, terapeutycznych i rehabilitacji. Pani opiekun opowiedziała po krótce, na czym polega opieka oraz praca z Alpakami. Wszyscy mogli pogłaskać, przytulić się a nawet je karmić. Wizyta ?żywych pluszaków? dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń jak i emocji.

Ciekawą edukacyjną lekcję językową przedstawiły Panie ze szkoły ? Mała Lingua. Poprzez muzykę, rytm, rym, obrazy, dotyk, uczucia i działania koloniści w naturalny sposób przyswajali nie tylko wiedzę językową, ale także niezbędne umiejętności komunikacyjne, tak ważne w procesie nauki języka obcego.

W tym tygodniu odwiedzili nas również reprezentanci UKMS ?Trójka? Ostrołęka. Opowiedzieli jak to jest być sportowcem, zawodnikiem i odpowiedzialnym przedstawicielem klubu. Zajęcia sportowe były interesujące i jednocześnie pokazały, że zdrowe zmęczenie to świetna zabawa i wiele szczęścia dla młodych ludzi. Dziękujemy za endorfiny!

Następnym wyjściem, które obfitowało w wiele emocji było spotkanie ze strażakami w Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Zwiedzaliśmy jednostkę, poznawaliśmy wyposażenie wozu strażackiego i sprzętu jaki jest niezbędny podczas gaszenia pożaru. Pan Strażak opowiadał wiele ciekawych i prawdziwych historii związanych z pracą w Straży Pożarnej.

Fajnym i interesującym spotkaniem była wizyta Mistrza i instruktora Wschodnich Sztuk Walki Kung Fu, który prowadzi w naszym mieście Szkołę Tradycyjnego Kung-Fu pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Kung-Fu to dla niego wielka pasja, której poświęca wolny czas. Na swoim koncie ma już wiele osiągnięć i medali wywalczonych w imprezach rozgrywanych zarówno w kraju, jak i najdalszych zakątkach Europy.Koloniści mogli zobaczyć jak wygląda tzw. taniec Kung Fu i nauczyć się kilku trików.

W progi Świetlicy wbiegły czworonogi ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt ?Canis? w raz ze swoimi opiekunami. Goście opowiedzieli przykre historie, jakie spotykają pieski ze Schroniska, ale również te bardziej pozytywne. Psy były przyjazne i czekały tylko na przytulanie i głaskanie.

Dużą niespodzianką była również wycieczka autokarowa do Grajewa gdzie młodzi ludzie zwiedzali Muzeum Mleka. Centrum Tradycji Mleczarstwa ? Muzeum Mleka w Grajewie jest obiektem multimedialnym i atrakcyjnym zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Każdy element wystawy został zaprojektowany tak, by z jednej strony umożliwiał pozyskanie wiedzy, z drugiej ? dawał zabawę dzieciom i rodzicom. Po zwiedzaniu Muzeum uczestniczyliśmy także w warsztatach ?Tęczowy wir mleczny? ? malowanie po mleku kolorowymi barwnikami połączone z eksperymentem, podczas którego tworzy się barwny wir mleczny – jest nie lada zaskoczeniem dla każdego dziecka i opiekuna.W Grajewie zwiedziliśmy także Park, w którym były wojskowe samoloty, czołgi i amfibie. Była to nie lada gratka dla naszej męskiej części półkolonii. Rozmów o sprzęcie wojskowym i samych żołnierzach nie było końca. Wiedza chłopców była tak duża, że zaskoczyła opiekunów.Na zakończenie odwiedziliśmy nowo powstały plac zabaw. W drodze powrotnej koloniści śpiewali a co niektórzy zasypiali. Wycieczka była udana w 100%

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Na zakończenie półkolonii zorganizowaliśmy zabawę taneczną połączoną z karaoke. Tańce i śpiew oraz głośny śmiech kolonistów rozbrzmiewał na korytarzach Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie obyło się bez łez wzruszenia, przytulania i nowych przyjaźni, które zapewne przetrwają na długo. Tego dnia dzieci otrzymały nagrody i dyplomy za aktywny udział w półkolonii, wręczone przez przedstawiciela Zarządu Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Dziękujemy za dwa tygodnie spędzone z nami i żegnamy pierwszy turnus a zarazem rozpoczynamy drugi turnus dla nowej grupy uczestników.

ZDJĘCIA

Wspomnienia z wycieczki dla dzieci do Papugarnii w Łomży i Muzeum Przyrody w Drozdowie