Relacja z wycieczki do Białowieży
Relacja z wycieczki do Białowieży z dnia 31 sierpnia 2023r. z której skorzystało 40 dzieci zamieszkujące zasoby Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W dniu 31 sierpnia 2023r. odbyła się wycieczka do Białowieży.

Z wycieczki skorzystało 40 dzieci, które mieszkają w zasobach Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Od wczesnych godzin porannych aż do wieczora z twarzy dzieci nie schodził uśmiech.

Wraz z opiekunami dzieci zwiedziły Muzeum Przyrodniczo – Leśne, które jest najstarszym muzeum w polskich parkach narodowych w swoich zbiorach posiada wiele cennych kolekcji naukowych oraz rzadkich okazów.

Zwieńczeniem zwiedzania muzeum było oglądanie Parku Białowieskiego z wieży pokazowej. Dzieci wysłuchały bardzo ciekawych opowieści nie tylko o Żubrach ale i o dawnych mieszkańcach terenu Białowieskiego. Przewodnicy z wielkim entuzjazmem przekazywali coraz to nowsze historie, anegdoty i wydarzenia, które opowiadały o czasach świetności Białowieży.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów.

Dzieci mogły z bliska zobaczyć nie tylko żubry ale i sarny, jelenie, wilki, dziki, odyńce oraz zagrodę tarpanów. Spacer po Rezerwacie Pokazowym Żubrów upłynął dość szybko ale wiedzę jaką przekazała nam Pani przewodnik na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo, uśmiech i bezcenną radość oraz zapraszamy na następne imprezy jakie organizować będzie Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa.