Relacja z warsztatów wielkanocnych „Niedziela z Rodziną”
Relacja z warsztatów wielkanocnych, które odbyły się w klubie Lokator Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej z dnia 17 marca 2024 r.

W klubie Lokator Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej 17 marca 2024r odbyły się warsztaty wielkanocne z cyklu „Niedziela z Rodziną”. Pani Jolanta Sadłowska Członek Zarządu Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej przywitała przybyłych gości i zaprosiła do twórczej pracy.

Na warsztaty zostały zaproszone panie z Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce, które wraz z dziećmi i ich opiekunami malowały figurki z gipsu ceramicznego (zajączki, baranki, kurczaczki, jajeczka wielkanocne).

Nie ladą atrakcją były też zdobione własnoręcznie pisanki kurpiowskie metodą podgrzewanego wosku pszczelego. Twórca ludowy Kupr z dziada pradziada przekazywał swoją wiedzę i uczył dzieci wykonywania wielkanocnych wydmuszek – pisanek. Po zdobieniu jajek woskiem pszczelim zostały one zabarwione na różne kolory w wyniku czego powstały niepowtarzalne pisanki. Można było również wykazać się swoim talentem malarskim, stworzyć rysunki o tematyce wielkanocnej (malowanki, kartki wielkanocne). Nie zabrakło również słodkiego akcentu. Uczestnicy warsztatów mogli poczęstować się ciasteczkami, cukierkami i wypić ciepłą herbatę lub kawę.

Wszystkim uczestnikom warsztatów wielkanocnych dziękujemy za przybycie i wykonanie niezapomnianych dekoracji świątecznych, które będą przypominały wspólnie spędzony czas w fantastycznym gronie.

Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa zaprasza wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w organizowanych przez Spółdzielnię twórczych spotkaniach.