Relacja z przeprowadzonego w dniu 17 listopada spotkania w Klubie „Lokator” Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej
W dniu 17 listopada 2023r. Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki wraz z Ostrołęcką Spółdzielnią Mieszkaniową zaprosili mieszkańców Spółdzielni i Miasta Ostrołęki na ostrołęcką premierę wyjątkowego filmu autorstwa Jakuba Kaczyńskiego pt. „Legendy gusła i mity z gminy Czarnia”. Było to pierwsze spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół Bibliotek i Książki po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 . Cykl spotkań realizowanych od […]

W dniu 17 listopada 2023r. Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki wraz z Ostrołęcką Spółdzielnią Mieszkaniową zaprosili mieszkańców Spółdzielni i Miasta Ostrołęki na ostrołęcką premierę wyjątkowego filmu autorstwa Jakuba Kaczyńskiego pt. „Legendy gusła i mity z gminy Czarnia”. Było to pierwsze spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół Bibliotek i Książki po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 .

Cykl spotkań realizowanych od ponad 10 lat – „Ulicami wspomnień” został wznowiony i wróci do kalendarza wydarzeń kulturalnych Stowarzyszenia, które będą organizowane w Klubie ,,LOKATOR” Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Na odbytym spotkaniu w Klubie ,,LOKATOR” Pani Sabina Malinowska Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bibliotek i Książki podkreśliła, że wyświetlony film
„Legendy gusła i mity z gminy Czarnia” to niesamowite historie ludzi mieszkających na kurpiowszczyźnie, które wydarzyły się dość niedawno. Historie te, to część naszego dziedzictwa kulturowego, o które trzeba dbać i ocalać od zapomnienia.

Pan Jakub Kaczyński autor filmu po zakończonym seansie prowadził rozmowy z osobami przybyłymi na spotkanie o ich wrażeniach po obejrzeniu dokumentu.

Na Sali Klubu „LOKATOR” nie cichły rozmowy i wspomnienia z lat młodości osób przybyłych na spotkanie. Wielu gości opowiedziało swoje historie, gdzie widziały zjawy lub przeżyły spotkanie z czymś im nieznanym.

Wieczór minął szybko i zapewne nie jedna osoba miała gęsią skórkę, gdy opuszczała spotkanie.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Bibliotek i Książki za zorganizowanie ciekawego spotkania i zaproszenie mieszkańców Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Miasta Ostrołęki na premierę filmu „Legendy gusła i mity z gminy Czarnia”