Relacja z półzimowisk w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej
W dniach od 15.01.2024r. do 26.01.2024r. w Klubie Lokator Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyły się dwa turnusy półzimowisk, na które uczęszczało 60 dzieci zamieszkałych w zasobach Spółdzielni. Były to owocne półzimowiska. Każde z dzieci mogło znaleźć coś ciekawego dla siebie. Codziennie dzieci odkrywały nowe miejsca, gdzie mogły wykazać się swoją wiedzą i zdobyć nowe doświadczenia. Dzieci […]

W dniach od 15.01.2024r. do 26.01.2024r. w Klubie Lokator Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyły się dwa turnusy półzimowisk, na które uczęszczało 60 dzieci zamieszkałych w zasobach Spółdzielni.

Były to owocne półzimowiska. Każde z dzieci mogło znaleźć coś ciekawego dla siebie. Codziennie dzieci odkrywały nowe miejsca, gdzie mogły wykazać się swoją wiedzą i zdobyć nowe doświadczenia. Dzieci odwiedziły salę „Ognik” w Państwowej Straży Pożarnej. Dowiedziały się jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą ogień i jak przeciwdziałać pożarom. „Bezpieczne ferie” to temat pogadanki służb mundurowych, którą przeprowadziły policjantki i policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Każde z dzieci miało możliwość założyć alkogogle i narkogogle, które symulują wiele negatywnych skutków używania alkoholu i narkotyków.

Bardzo dużą wiedzą wykazały się dzieci na temat przestrzegania zasad higieny osobistej. Podczas wizyty przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dzieci zobaczyły z bliska (w formie pluszowych zabawek) jak wyglądają bakterie oraz zarazki, które są na dłoniach i dlaczego tak ważne jest częste mycie rąk.

Dzieci odwiedziły także Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, gdzie uczestniczyły w warsztatach pt. „Kryptonim Gramy”. Podczas zabaw i gier planszowych dzieci miło i wesoło spędziły czas.

Bardzo ciekawymi zajęciami było tworzenie jeży z książek. Takie warsztaty przygotowały panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce Filia nr 6 – dziękujemy za miłe przyjęcie.

Podczas półzimowisk nie zabrakło seansu kinowego, dobrej zabawy na świeżym powietrzu, wielu gier i konkursów ale również kilku niespodzianek. Jedną z nich była wizyta w ,,Kultowni”. To tam, dzieci mogły stworzyć piękne rysunki na koszulkach i torbach, które zabrały ze sobą do domu. Warsztaty te dzieci wspominały bardzo miło, a pokolorowane koszulki i torby będą przypominały o wspólnie spędzonym czasie podczas ferii zimowych na półzimowiskach zorganizowanych przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową.