NEWS

Półzimowisko 2019r. – II turnus
Wszystko co dobre szybko się kończy... więc i czas ferii również dobiegł końca - Fotorelacja

Wszystko co dobre szybko się kończy… więc i czas ferii również dobiegł końca.

Dwa tygodnie półzimowisk w Klubie LOKATOR Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej minęły bardzo szybko, jednak bardzo aktywnie i interesująco.

W drugim tygodniu półzimowisk nie zabrakło atrakcji i spotkań z ludźmi, którzy opowiadali o swoich pasjach. Jednym z nich była grupa pasjonatów biegania z BBL czyli „Biegam Bo Lubię”. Przedstawiciele z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swojej pasji, jako bardzo pożytecznym sposobie na spędzanie wolnego czasu. Zachęcali dzieci do aktywności na świeżym powietrzu, a zniechęcali do bierności przed komputerem czy smartfonem. Dzieci słuchały z ogromnym zaangażowaniem oraz zadawały szereg pytań, na które oczywiście uzyskały satysfakcjonujące odpowiedzi związane ze sportem. Dzieci miały okazję uczestniczyć w konkurencji przygotowanej przez przybyłych gości.

Klocki LEGO to też ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Dzięki gościnności Pań z ?BRIKS 4 KIDZ? uczestnicy poprzez budowanie aut wyścigowych, uczyły się współpracy w grupie, pomocy drugiemu koledze jak również rywalizowały, która drużyna zbuduje jako pierwsza swój pojazd. Uśmiechu, zabawy i radości było co niemiara.

Niezastąpiona ponownie okazała się „Grupa Ratownicza NADZIEJA”. Spotkanie z ratownikami medycznymi to wspaniała okazja do nauki pierwszej pomocy medycznej. Wiele dzieci po raz pierwszy mogło zobaczyć jak należy pomóc osobie poszkodowanej w wypadku, co trzeba zrobić aby uchronić poszkodowanego przed chłodem czy poparzeniem słonecznym. Ratownicy medyczni pokazali również co przewożone jest w Ambulansach i ich podręcznych torbach. Pytań nie było końca ? dzieci na pewno pogłębią jeszcze swoją wiedzę w jaka zostali zaopatrzeni.

Dzieci z półzimowisk odwiedzili również Studio „MECHANIK” gdzie spędzili czas w miłym towarzystwie Pani Fotograf ?KORY NGUYEN”, która przedstawiła wiele istotnych informacji dot. szeroko pojętej fotografii; na temat światła, aparatów fotograficznych i miejsc w jakich można wykonywać sesje rodzinne i inne. Okazało się, że wiele dzieci zetknęło się z fotografowaniem i chcą pogłębiać swoje umiejętności w przyszłości.

Ogromną niespodzianką, jaka czekała na dzieci w sali Świetlicy Klubu „LOKATOR”, była wizyta Przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Panowie policjanci przywieźli ze sobą symulator do nauki jazdy i opowiadali o bezpieczeństwie na drogach i podczas ferii zimowych. Kolejka do symulatora powiększała się z minuty na minutę i każde dziecko mogło spróbować swoich sił jazdy na motorowerze. Rozmowy z policjantami pokazały, że wiele dzieci chciałoby w przyszłości zostać strażnikami prawa.

Podczas tych dni, jakie dzieci spędziły na półzimowiskach w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie zabrakło również gier i zabaw na świetlicy oraz świeżym powietrzu, wyjścia do kina na kręgle i basen czy zabawy w Sali „Urwis”. Uczestnicy mieli oczywiście zapewnione pełne wyżywienie ? II śniadanie i obiad.

Na zakończenie II Turnusu półzimowiska został zorganizowany bal karnawałowy, na którym dzieci uczestniczyły w zabawach tanecznych, gdzie otrzymały słodkie upominki i dyplomy. Podczas czasu spędzonego razem, dzieci bawiły się doskonale i aż żal było pożegnać się i wrócić myślami do szkolnych ławek.

Organizatorzy wraz z wychowawcami dziękują za dwa tygodnie wspólnych zajęć i życzą wspaniałych wspomnień z półżimowisk.

Do miłego zobaczenia w przyszłości!

ZDJĘCIA

Wszystko co dobre szybko się kończy… więc i czas ferii również dobiegł końca.