NEWS

Półzimowisko 2019r. – I turnus
Kiedy kończy się I półrocze roku szkolnego w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaczyna się czas półzimowisk - Fotorelacja

Kiedy kończy się I półrocze roku szkolnego w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaczyna się czas półzimowisk.

Podczas pierwszego turnusu dzieci odwiedziły Studio Fotograficzne „Mechanik”, w którym Pan Rafał opowiadał o swojej pracy – która jest zarazem jego wielką pasją ? o fotografii. Dzieci z wielkim skupieniem wysłuchały wielu informacji i ciekawostek związanych z wykonywanym przez niego zawodem. Dla wielu uczestników wizyta w tak profesjonalnym Studio była pierwszym zetknięciem się z aparatem fotograficznym i uwiecznianiem wyjątkowych chwil na zdjęciu.

Nie lada gratką i dobrą zabawą były również warsztaty Carvingu – czyli fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach, prowadzonego przez pasjonata tej dziedziny ? Pana Łukasza. Na warsztaty zostały zaproszone dzieci z dwóch świetlic środowiskowych Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce – ?Słodziaki” i ?Elfy”. Zabawa była znakomita, a wyrzeźbione z ananasa pawie, delfiny z banana, koguty z jabłka, róże z rzodkiewki były znakomitą przekąską na poobiedni deser.

Wielka niespodzianka czekała na miłośników klocków Lego. Warsztaty przeprowadzone przez Panie z BRIKS 4 KIDZ to znakomicie spędzony czas na nauce, zabawie i budowaniu z klocków Lego swoich wymarzonych postaci. Zajęcia uczestnikom bardzo się podobały i wywarły pozytywne wrażenie.

Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się wizyta ratowników z Grupy Ratowniczej ?Nadzieja”, która niesie pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Podczas spotkania dzieci mogły wysłuchać z ust ratowników najważniejszych wskazówek, które są niezbędne przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz nauczyć się praktycznie jak wykonywać sztuczne oddychanie.

Ostatniego dnia I turnusu wizytę jego uczestnikom złożył Pan Marek Będźkowski ? Szef Ostrołęckiej Grupy MORS-ów, biegacz, człowiek o wielu pasjach, który swoimi opowieściami, przygotowaną prezentacją wręcz zaczarował wszystkich słuchaczy. W trakcie spotkania szczególnie podkreślał jak ważną rolę odgrywa w życiu każdego dbanie o szeroko pojęte bezpieczeństwo, właściwe odżywianie.

Oprócz warsztatów, spotkań z ciekawymi osobami z naszego miasta, czas dzieciom wypełniły także wyjście do sali zabaw „URWIS”, na basen, kręgle i kina. Uczestnicy mieli także zapewnione wyżywienie ? II śniadanie i pełny obiad. Na zakończenie pierwszego turnusu został zorganizowany bal karnawałowy. Tańce i muzyka rozbrzmiewała w Świetlicy. Kiedy już przyszedł czas pożegnania dzieci otrzymały dyplomy i zasłużone upominki od organizatorów półkolonii.

Rozpoczął się już drugi turnus, podczas którego na uczestników czeka także nie mniej atrakcji, niespodzianek i wyjątkowych gości co w zeszłym turnusie.

ZDJĘCIA

Kiedy kończy się I półrocze roku szkolnego w OSM zaczyna się czas półzimowisk.