NEWS

Półkolonie 2019 – II turnus
Kolejny turnus półkolonii w OSM - Fotorelacja

KOLEJNY TURNUS PÓŁKOLONII W OSM

08 lipca w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej rozpoczął się drugi turnus półkolonii. Kolejnych trzydzieścioro najmłodszych mieszkańców spędza aktywnie i ciekawie wakacyjny czas w klubie ?Lokator?. Dzieci w pierwszym tygodniu – pod fachowym okiem ratownika z grupy ratowniczej ?Nadzieja? uczyły się udzielania pomocy przedmedycznej. We wtorek poprzez zabawę otrzymały dużą dawkę wiedzy o naszym regionie Kurpiach. Na początek Dnia Kurpiowskiego odbyło się spotkanie z Panem Robertem Niedzwieckim, który ciekawie i z humorem opowiadał o Kurpiach, zaprezentował dzieciom niektóre z książek poświęconych naszej historii i kulturze. Następnie półkoloniści spróbowali swoich sił w tworzeniu wycinanek. Blok kurpiowski zakończyła ? okraszona salwami śmiechu – nauka tańca kurpiowskiego ?Star baba?. W pierwszym tygodniu dzieci odwiedziły Komendę Państwowej Straży Pożarnej, Komendę Miejską Policji, Bibliotekę Pedagogiczną, basen, kręgielnię, a na koniec tygodnia półkolonii odwiedziła Pani dietetyk Ewelina Smolińska z Architektury Zdrowia. W bardzo ciekawy sposób przekazała dzieciom informacje o zdrowym odżywianiu i jego wpływie na zdrowie, funkcjonowanie człowieka. W świetlicy klubu ?Lokator? czekała też na dzieci sporo atrakcji sportowych. Odwiedziny gości z Klubu Kolarskiego 24h i Uczniowskiego Klubu Atleta Ostrołęka to dawka emocji sportowych i wiedzy dotyczącej dyscyplin sportowych, ćwiczeń i aktywności.

Niewątpliwie wycieczka do Ośrodka hodowli koników polskich i hipoterapii TABUN w Laskowcu była fantastycznym miło spędzonym czasem. Dzieci dowiedziały się jak żyć obok koni i jak o nie dbać jak również mogły pod okiem Pana instruktora przejechać się konno.

Olsztyn również zachwycił dzieci z półkolonii. Seans w Planetarium to dawka dużej wiedzy a zabawa w parku trampolin to doskonały czas na wspólnie spędzony czas na wspaniałej zabawie.

Na koniec półkolonii czekała wizyta w Urzędzie Miasta. Dzieci spotkały się z Panem Prezydentem i Przewodniczącym Rady Miasta. Szereg pytań, jakie dzieci zadawały obu Panom spowodowały, że wizyta przebiegła w miłej i kulturalnej atmosferze.

Czas półkolonii dobiegł końca?

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy już na półzimowisko?

ZDJĘCIA

Kolejny turnus półkolonii w OSM