NEWS

Letnie imprezy sportowo ? rekreacyjne na osiedlach OSM
Imprezy sportowo ? rekreacyjne na osiedlach Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Fotorelacja

Dział Społeczno – Oświatowy Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej wspólnie z pełnym zabawek ?Radosnym Świetlicobusem? Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce zorganizował imprezy sportowo ? rekreacyjne na osiedlach Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Spotkania na ostrołęckich osiedlach, miały przede wszystkim ukazać najmłodszym, jak można spędzić aktywnie czas na zabawach sportowych. Podczas imprez zostały zorganizowane ciekawe konkurencje sprawnościowe, promujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

W lipcowy poniedziałek osiedle Dzieci Polskich tętniło życiem. W tym dniu dzieci mogły wykorzystać swoje umiejętności w grach indywidualnych I zespołowych. Rada Osiedla Dzieci Polskich zafundowała dzieciom dodatkowo atrakcje tj. zjeżdżalnie dmuchaną, na której dzieci nawet te najmłodsze spędziły aktywnie czas. Młodzi sportowcy z pełnym zaangażowaniem brali udział w konkursach i zabawach takich jak: żonglerka piłką, bieg slalomem na dużych piłkach, rzut piłeczkami do tarczy, tor przeszkód z wykorzystaniem skakanki, hula-hop, i wiele innych. Poprzez zabawy wszyscy integrowali się ze sobą, jednocześnie ucząc się zasad współpracy. Za wygrane konkurencje uczestnicy otrzymali zasłużone nagrody, upominki oraz słodkości na wzmocnienie energii.

Następna impreza odbyła się na boisku przy ul. Goworowskiej/Poznańskiej. Również tam zabaw i upominków było bez liku. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę za swoją pracę. Zabawy ożywiające z chustą animacyjną, konkurencje z hula hop, król strzelców, rzut woreczkami do wielkiej maty, dały tyle radości, że na twarzach dzieci zagościł słoneczny uśmiech.

Pomimo pochmurnej pogody na osiedlu Modrzejewskiej/Jaracza odbyła się również impreza sportowo-rekreacyjna, do której przyczyniła się Rada Osiedla Sienkiewicza. Już od rana boisko osiedlowe tętniło życiem. Strzały do bramek, zabawy na torze przeszkód, zbijanie puszek, odbicia piłki przez siatkę w parach, przeciąganie liny, to konkurencje, które najbardziej utkwiły w pamięci uczestnikom spotkania. Dzieci bawiły się doskonale i po każdej zakończonej konkurencji czekały na następne zmagania sportowe, które były nagradzane upominkami. Również i tu Rada Osiedla Sienkiewicza nie zapomniała o swoich najmłodszych mieszkańcach i zasponsorowała dmuchane zabawki. Podczas imprezy odbył się również mecz piłki nożnej, który był sędziowany przez profesjonalnego trenera z ostrołęckiej drużyny piłki nożnej.

Na każdej z imprez, wraz ze ?Radosnym Świetlicobusem? MOPR-u został zorganizowany konkurs plastyczny pt. ?Moje bezpieczne wakacje?, w którym uczestniczyło liczne grono dzieci. Zwycięscy z trzech kategorii wiekowych konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i garść słodkości.

Każde spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych uczestników, którzy mieli do swojej dyspozycji zabawki, kółka ringo, badminton, balony, piłki, grę w lotki.

Organizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne mają na celu zaspokojenie biologicznej potrzeby zwiększonej aktywności ruchowej oraz stworzenie dzieciom szerokiej możliwości jej realizowania po okiem instruktora. Wspomaganie harmonijnego rozwoju psychofizycznego, przygotowanie do wszechstronnego uczestnictwa w kulturze fizycznej, jak również rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.Jednym z bardzo istotnych celów jest oderwanie dzieci od komputera czy smartfonu, w kuszącym do tego okresie, jakim są wakacje i uświadomienie potrzeby dbania o własną sylwetkę, zdrowie i sprawność fizyczną poprzez wzmocnienia pozytywne (zachęcanie, nagradzanie, docenianie wysiłku fizycznego i efektu).

Patronem każdych zajęć było słońce i uśmiech czego oczywiście nikomu nie brakowało. Dziękujemy wszystkim za udział i poświęcony czas, jak również za miłe i ciepłe słowa. Już teraz zapraszamy za rok!

ZDJĘCIA

Letnie imprezy sportowo ? rekreacyjne na osiedlach OSM