NEWS

Festyn Spółdzielczy z okazji Jubileuszu 60 ? lecia OSM
W niedzielę 19 maja na placu parkingowym przy ul. gen. J. Hallera 13 odbył się Festyn Spółdzielczy z okazji Jubileuszu 60 ? lecia OSM - Fotorelacja

W niedzielę 19 maja br. na placu parkingowym przy ul. gen. J. Hallera 13 odbył się Festyn Spółdzielczy z okazji Jubileuszu 60 ? lecia Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Dwie największe spółdzielnie mieszkaniowe w mieście – Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Centrum wraz ze ?Społem? PSS w Ostrołęce i Spółdzielnią Uczniowską ?Ekonomik? zorganizowały festyn jubileuszowy z całym szeregiem atrakcji pod hasłem: ?Łączymy pokolenia?, z myślą o mieszkańcach, aby umilić czas każdemu ? tym młodszym i trochę starszym.

Przez wiele godzin mieszkańcy okolicznych osiedli mogli oglądać i wysłuchać artystów z regionu. Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej przypomniała i wygrała szlagiery muzyki światowej. Szkoła Muzyczna ?Gama? miała również wiele muzycznych niespodzianek, które rozbrzmiewały podczas festynu. Wokaliści śpiewu i gry na instrumentach prezentowali publiczności swoje zdolności.

Młodzi artyści z Przedszkola Miejskiego nr 13 ?Kraina Przygód? w Ostrołęce, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, z zespołu wokalno ? muzycznego SCHRON ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce oraz ze świetlicy ?Gwarek? Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce przedstawili swoje wyjątkowe programy artystyczne, które na długo pozostaną w pamięci uczestnikom festynu.

Występ Zespołu Tańca Ludowego ?Ostrołęka? i par turniejowych z Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Atria? jak zawsze przyciągnęły tłumy miłośników piękna wytańczonego na parkiecie.

Nie lada gratką był pokaz sztuki walki przeprowadzony przez najstarszy Ostrołęcki Klub Karate ?Kyokushin?

Wszyscy artyści otrzymali stosowne upominki od organizatorów a od publiczności zasłużone brawa.

W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli możliwość skorzystania z dmuchanych zabawek ? zjeżdżalni, ściany wspinaczkowej, basenu z piłeczkami. Animatorzy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie prowadzili gry i zabawy z wykorzystaniem zabawek z ?Radosnego Świetlicobusu?, którzy nieustannie zachęcali dzieci do wspólnej zabawy. Zarówno dzieci jak i dorośli mieli możliwość skorzystania z dmuchanych kul – ?Bumper ball?, które wykorzystuje się do grania w tradycyjną piłkę nożną ale i do wielu innych zabaw takich jak sumo, zdobywanie twierdzy, zwykłe zderzanie się i robienie przewrotów.

Podczas imprezy dokonano rozstrzygnięcia rodzinnego konkursu plastycznego na makietę pt. ?Moje Osiedle, moja spółdzielnia ? tu mieszkam, tu żyję?, konkursu literackiego na wiersz o Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ekologicznego, z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, za które przyznano atrakcyjne nagrody. Odbył się także konkurs dot. zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którego nagroda ? rower ? ufundowana została ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Każdy z przybyłych mógł skosztować pysznej grochówki oraz tortu przygotowanego specjalnie na okoliczność jubileuszu.

Przez cały ten czas niesłabnącą popularnością cieszyły się także różnorodne stoiska m.in. Ostrołęckiego Klubu Kolekcjonerów i Grupy Radosna Twórczość, działających w ramach Stowarzyszenia UNIKAT ? Przyjazna Gmina z Ostrołęki, jak też stoiska z różnych branży handlowo ? usługowych.

Podsumowaniem tych niecodziennych wydarzeń był koncert zespołów: ?Skarabeusz? i ?Taks?, którzy porwali wszystkich do wspólnej zabawy.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i organizację festynu a wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i fantastyczną zabawę.

ZDJĘCIA

Festyn Spółdzielczy z okazji Jubileuszu 60 ? lecia OSM